שרהל'ה

שרה מקמל - מטבח בוטיק

היי, אני שרהל׳ה

אני אמא ל 4 ילדים וסבתא לשבעה נכדים. נשואה לבעל מדהים, אשר היווה עבורי את הסיבה העיקרית ללמוד לבשל ולאפות. אמנון בעלי אוהב אוכל ואוכל טוב בפרט, הוא הגורם העיקרי להיכרות ולחיבור החזק שלי לתחום האינסופי, האוכל. לא למדתי לבשל, באתי מבית בו הייתי הילדה הקטנה והמפונקת שתמיד הכינו לה הכל, למרות הניחוחות והטעמים שהיו בבית, אותי הרחיקו ... ״כשתגדלי תלמדי״. כנראה שזה מה שגרם לסקרנות לבעור בתוכי יותר . לימים, התחתנתי, מבלי לדעת לבשל כמעט בכלל. הייתי חייבת ללמוד לבשל ( בעל עירקי - לא פשוט) וכך התחלתי, אומרים ש״ אין הנחתום מעיד על עיסתו״. את דרכי בעולם האוכל התחלתי לפני שנים רבות. את ההשראה למאכלים שלי קיבלתי ממקומות רבים ומגוונים, מדינות שטיילתי בהן, שווקים צבעוניים ועמוסים בכל טוב, כל זאת מתוך סקרנות עצומה ללמוד, לדעת, לטעום כל דבר חדש, להכיר תבלינים בצבעים וטעמים משגעים לגשת למטבח לנסות להכין עוד מאכל למשפחתי, כך היה בהתחלה לפחות.

25 שנים

של בישול ואפיה מכל טוב

התאהבתי…
אינני אוהבת לשבח ולהלל את עצמי, אולם לבשל, למדתי לבד.
יש לי גיס בעל מסעדת בשרים מעולה שראה את הניצוץ שבעיני כשהייתי מגיעה אליו למסעדה ומסתכלת על נתחי הבשר העסיסיים והטריים עיניו נצצו אף הן והחליט ללמד אותי על חלקי הבשר השונים. עם הזמן למדתי (בעזרתו כמובן) להתאים את סוגי הבשר השונים לתבשילים/מאכלים השונים שאני מכינה.
למדתי שחומרי הגלם הם המרכיב החשוב באוכל,
הטריות שבהם כמו הביצים , דברי החלב ,הבשר וכו…
למדתי אילו תבלינים מתאימים לכל מאכל וכך התחלתי.

ניסיתי המון דברים, שיניתי והוספתי ולמדתי כיצד לשפר ולשדרג את התבשיל לקח לי זמן להגיע לתוצאות כפי שרציתי ואת ה״אישור״
קיבלתי במחמאות רבות מבעלי, מילדי ומכל מי שבעצם טעם ממטעמיי.
כשלומדים את הבסיס ומערבבים עם יצירתיות ורעיונות אין סוף, מגיעים לתוצאות מדהימות. מלבד בישול, כאשה שמעולם לא “נגעה” בבצק, למדתי לאפות עוגות ועוגיות מדהימות ויחד עם זאת, לא הפסקתי לקצור מחמאות. מבחינתי, אוכל נועד לא רק להשביע את קיבתו של האדם, אוכל הוא עולם ומלואו. הוא מנחם, הוא משמח והוא טעים. אין יותר טוב מאוכל טוב! שעושה שמח בלב, לראות מישהו שכל כך נהנה לאכול ממעשה ידיך גורם לך לאושר ונחת וכאן גדל הרצון להמשיך בעשייה.

בעקבות זה החלטתי לעזור לנשים שהיו במצבי ופתחתי קבוצת אוכל בפייסבוק “קבוצת המתכונים הרשמית – שרה מקמל” בה אני מעלה תמונות ומתכונים שאני מכינה, כמובן שישנה התעניינות, תגובות מדהימות והמון שאלות שמתקבלות בברכה ונענות בשמחה.
היום פתחתי בלוג באינטרנט מאותה סיבה, היסתכלו על התמונות אני מצלמת את מה שהכנתי וכמובן רושמת מתכון מדוייק, אשמח לעזור בכל שאלה, תקבלו מענה
בשמחה.

עם הזמן אעביר מעשית את אשר אני יודעת, לנשים שירצו ללמוד.
האהבה שלי לבישול ואפיה היא חסרת מעצורים, אני עושה הכל להצלחת התבשיל או המאפה.
כי אוכל – עושים באהבה,

זאת אני שרהל׳ה.​

קבוצת המתכונים הרשמית - שרה מקמל